AP125 – nowy punkt dostępowy WatchGuard już w Veracomp!

W ofercie Veracomp pojawił się nowy wewnętrzny punkt dostępu od WatchGuard. Przystępny cenowo i niewielki gabarytowo AP125 wyposażony jest w standard transmisji 802.11ac 2×2:2 MU MIMO Wave 2. Urządzenie działa na dwóch częstotliwościach 2.4 GHz i 5 GHz, a szybkość transmisji wynosi odpowiednio 300 MB/s oraz 876 MB/s. Najlepiej sprawdzi się w środowisku o niskiej gęstości sieci, takim jak małe szkoły, biura do pracy zdalnej czy nieduże sale konferencyjne.

Wydajność bez kompromisów

Urządzenie wyposażone jest w standard 802.11ac Wave 2, który umożliwia wykorzystanie maksymalnej prędkość transmisji do 867 Mb/s. Technologia MU-MIMO (Multi-User Multiple-Input, Multiple-Output) zwiększa przepustowość sieci bezprzewodowej, dzięki czemu w jednym czasie wiele urządzeń może korzystać z niej tak samo efektownie.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

AP125 wspiera system WIPS (Bezprzewodowy System Zapobiegania Włamaniom), który posiada wysoką dokładność w klasyfikowaniu access pointów i podłączonych urządzeń. W razie zagrożenia uruchamiana jest automatyczna ochrona Wi-FI, która zabezpiecza, między innymi, przed atakami typu „man-in-the-middle”, „evil twins”, „honeypots”.

Elastyczne zarządzanie opcjami

Urządzeniem można zarządzać przy pomocy Firebox® (za pośrednictwem kontrolera Gateway Wireless) lub korzystając z WatchGuard Wi-Fi Cloud.

Wraz z Wi-Fi Cloud uzyskuje się dostęp do rozszerzonego zestawu funkcji, w skład którego wchodzi:

  • opatentowana technologia zabezpieczeń,
  • dodatkowa strona logowania do sieci firmowej, wspierająca logowanie z wykorzystaniem mediów społecznościowych,
  • oparta na lokalizacji analityka, która może służyć do optymalizacji danych biznesowych.

Warto wspomnieć, że dzięki rozwiązaniu Wi-Fi Cloud sieć nie wymaga żadnych dodatkowych kontrolerów do konfigurowania urządzeń, monitorowania czy rozwiązywania problemów. Oprogramowanie umożliwia między innymi wydzielenie sieci firmowej i przeznaczonej dla gości. Co więcej, cały system w łatwy sposób może być skalowany z jednego punktu dostępu do praktycznie nieograniczonej ilości w wielu miejscach. AP-ki mogą być grupowane na wiele sposobów: ze względu na lokalizację, budynek, piętro i klienta, aby utrzymać spójną politykę bezpieczeństwa.

Rozwiązania firmy WatchGuard dostępne są w ofercie Veracomp. Zachęcamy do kontaktu z dedykowanym Opiekunem Handlowym lub Product Managerem, Michałem Jurczakiem (Michal.Jurczak@veracomp.pl).