Watchguard AuthPoint MFA przez 60 dni za darmo

Stale zwiększa się liczba firm, które z powodu wybuchu epidemii koronawirusa (COVID-19), zdecydowały się na pracę w systemie home office. Chcielibyśmy pomóc Ci w podjęciu ważnych kroków, które zapewnią bezpieczny, zdalny dostęp do zasobów firmowych Twoim pracownikom. Nawet jeśli Twoja organizacja działa obecnie bez większych zmian to jest to dobra okazja, by odpowiednio przygotować się na taką ewentualność.  

Każdego dnia stawiamy czoła zagrożeniom cyberbezpieczeństwa. Jednym z wyzwań, związanych z pracą zdalną jest rosnące ryzyko ataków, na które mogą być narażone przedsiębiorstwa. Bez odpowiedniej ochrony firmowej sieci urządzenie, z którego korzysta Twój pracownik, może zostać zainfekowane, a następnie, po ponownym połączeniu z siecią, ułatwi dostęp do zasobów firmowych niepożądanym osobom.

Oto ważne kroki, które możesz podjąć, aby zwiększyć bezpieczeństwo i zabezpieczyć dostęp do firmowej sieci.

Identyfikuj luki bezpieczeństwa: Dodatkowe lukmogą pojawić się szczególnie wraz z  rosnącą liczbą pracowników zdalnych. Dzięki rozwiązaniom zabezpieczającym możesz zarządzać dostępem do zasobów firmowych, a w razie potrzeby podjąć kroki ograniczające atak.

Zachęcaj do korzystania z bezpiecznego połączenia VPN: Zdalni pracownicy są narażeni na kontakt z nieodpowiednio zabezpieczonymi sieciami, dlatego w miarę możliwości, do przekierowywania ruchu internetowego zaleca się używanie firmowej sieci VPN, które odbywa się przez chroniony serwer.

Edukuj pracowników zdalnych i zwiększaj ich świadomość na temat bezpieczeństwa: Twoi pracownicy odgrywają kluczową rolę w ochronie i unikaniu cyberataków. Stwórz listę kontrolną, skupiającą się na najlepszych praktykach, które zdalni pracownicy mogą z łatwością zastosować. Oto kilka prostych zasad, które możesz przekazać mailowo swojemu zespołowi:

  1. Jeśli Twoja sieć domowa jest publiczna, ustaw ją jako prywatną: zabezpiecz swoje biuro domowe, zabezpieczając sieć bezprzewodową.
  2. Używaj silnych haseł: chroń tożsamość i dane uwierzytelniające firmy, aby chronić ją przed złośliwym oprogramowaniem, takim jak Mimikatz.
  3. Uważaj na phishing: unikaj pułapek hakerów poprzez uważne sprawdzanie wiadomości e-mail, które wydają się podejrzane.
  4. Korzystaj z połączenia VPN: spójrzmy prawdzie w oczy, pracownicy nie zawsze przestrzegają zasad bezpieczeństwa, które wprowadza firma, dlatego najlepszą ochronę, zarówno pracownikom, jak i organizacji zapewnią połączenia za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej.

OFERTA SPECJALNA

We współpracy z firmą WatchGuard oferujemy wersję próbną AuthPoint przez 60 dni całkowicie za darmo. Narzędzie umożliwia firmom uwierzytelnianie wieloskładnikowe,  m.in. przy użyciu trybu push, kodów QR czy za pośrednictwem jednorazowego hasła, a w efekcie uniemożliwia nieautoryzowany dostęp do firmowej sieci. 

Z oferty mogą skorzystać wszystkie firmy zatrudniające 250 lub mniej pracowników i w ten sposób szybko i skutecznie zapewnić bezpieczeństwo firmowych danych.

DODATKOWE WSPARCIE

Zarówno WatchGuard, jak i Veracomp oferują też wsparcie techniczne, świadczone przez wyspecjalizowanych inżynierów.

W najbliższym czasie, dwa razy w tygodniu, będą odbywać się webinary techniczne poświęcone konfiguracji i możliwościom rozwiązania AuthPoint, które poprowadzi inżynier Veracomp Krzysztof Paździora.

Najbliższe terminy:

2020-03-27 godz. 13:00 – WatchGuard AuthPoint MFA – jak zapewnić bezpieczny dostęp do zdalnych zasobów – zarejestruj się

2020-03-31 godz. 12:00 – WatchGuard Threat Detection and Response czyli zaawansowana ochrona brzegu sieci oraz urządzeń końcowych – zarejestruj się

Na powyższe lub inne szkolenia można również rejestrować się na platformie: http://webinary.veracomp.pl/

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i oferujemy wsparcie w założeniu i aktywacji bezpłatnego konta AuthPoint.